مجموعه آرتاووس شما را به خرید بهترین محصولات صنایع دستی شفال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید مستقیم خمره سفالی

آنچه در این مقاله می خوانید...

موارد اسفاده از خمره سفالیتولید کنندگان خمره سفالی

خمره سفالی یک از محصولات زیبا و پرکاربرد در خانه ی ما ایرانی هاست. خرید خمره سفالی روشی ست که امروزه افراد برای سالم ماندن مواد غذایی خود انتخاب می کنند. این شیوه، مزیتهایی دارد که به غیر از خنک ماندن مواد غذایی، طعم آن تغییر نمی کند و این برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد. به علاوه که این سازه ها در ظاهر خود بسیار زیبا هستند و نمایی سنتی و قدیمی را به تصویر می کشند.

خرید مستقیم خمره سفالی

موارد اسفاده از خمره سفالی

موارد اسفاده از خمره سفالی

پیش از پرداختن به موارد استفاده و کاربرد خمره سفالی بهتر است در ابتدا ببینیم که اصلاً خمره سفالی چیست؟
خمره سفالی در واقع به کوزه هایی گفته می شود که از سفال ساخته شده و گنجایش آنها به بیش از ۱۰ کیلوگرم می رسد. امتیازات ویژه ای که این دسته از کوزه ها نسبت به نمونه های دیگر از جمله مدلهای پلاستیکی از خود نشان داده است باعث شده هنوز هم بسیاری از افراد خرید و استفاده از آن را بر سایر کوزه ها ترجیح دهند. در گذشته این کوزه ها همانند یک سیلو عمل می کردند و می توانستند انواع مواد غذایی مانند روغن، انواع حبوبات، لبنیات، ترشی و غیره را در آن به مدت طولانی تری نگهداری کنند؛ زیرا خاصیت خنک کنندگی داشت.
امروزه موارد استفاده از خمره سفالی به شرح ذیل است:

  • استفاده به عنوان نگهدارنده آب آشامیدنی در فصل تابستان که باعث سلامت و حفظ طعم آب خواهد بود. این شیوه که در بسیاری از روستاهای ما رواج دارد به دلیل خنک ماندن آب در این خمره ها خواهد بود.
  • برای نگهداری دوغ و دیگر مایعات که تا حد مطلوبی آن را از فساد در امان نگه می دارد.
  • جذابیتهای ظاهری و زیبایی که در این سازه ها وجود دارد، باعث شده عده ای از افراد بویژه کسانی که دکوراسیون منازل آنها، تم سنتی دارد، آن را در گوشه ای از منزل قرار داده و به عنوان یک کالایی که طرح قدیمی و سنتی آن مورد توجه است، استفاده نمایند.

تولید کنندگان خمره سفالی

تولید کنندگان خمره سفالی تولید خمره سفالی در بسیاری از واحدهای تولیدکننده آن توسط افرادی صورت می گیرد که علاوه بر مهارت و تخصص در این حرفه، صاحب ذوق بوده و نگاهی هنری به ساخت آن دارند که خود عاملی برای زیبایی و کیفیت خمره سفالی خواهد بود.
تولید کنندگان خمره سفالی با استفاده از خاک رس مرغوب، و با رعایت اصول و استانداردهایی که در این رابطه وجود دارد، به ساخت این آثار ارزشمند همت می گمارند که باعث شده جایگاهی ویژه در نزد افراد بویژه علاقمندان به آثار هنری و سنتی داشته باشند.
خرید خمره سفالی باعث می شود به شکلی عالی از مزیتهایی که این کوزه برای شما خواهد داشت بهره مند شده و به شکلی عالی از آن استفاده نمایید.

اعصم عبداللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آرتاووس شما را به خرید بهترین محصولات صنایع دستی شفال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید