مجموعه آرتاووس شما را به خرید بهترین محصولات صنایع دستی شفال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت روز کشک ساب سفالی

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات کشک ساب سفالیعرضه مستقیم کشک ساب سفالی

در زمان های گذشته استفاده از ظروف سفالی در خانه ها بسیار رایج بود. و انواع غذاها را در این ظروف درست می کردند. 

 ظروف سفالی قدمتی دیرینه دارد. استفاده از انواع کاسه و بشقاب و کوزه بسیار رایج بود. یکی از این ظروف که برای ساییدن کشک از آن استفاده می شد با نام کشک ساب سفالی در بازار عرضه می شد. 

برای اطلاع از قیمت روز کشک ساب سفالی می توانید هم به صورت حضوری و هم اینترنتی اقدام کنید 

قیمت روز کشک ساب سفالی

مشخصات کشک ساب سفالی

مشخصات کشک ساب سفالی سفالگری هنری است که در اکثر شهر های کشورمان هنوز رواج دارد و از یاد نرفته است. هنرمندان سفالگر انواع و اقسام ظروف سفالی را درست کرده و برای فروش به بازار عرضه می کنند.  بهترین سفالگران ایران محصولات خود را به دیگر کشورها نیز صادر می کنند. 

یکی از این ظروف که در قدیم بسیار کاربرد داشته است کشک ساب سفالی است. و حالا مشخصات کشک ساب سفالی را مرور می کنیم. این ظرف به صورتی ساده و خاص درست می شود.

به این صورت که سفالگر ابتدا از خاک رس و آب ، خمیری گلی می سازد و آنقدر آن را ورز می‌دهد تا به صورت خمیری منسجم و یکدست شکل بگیرد. و حالا نوبت به شکل دهی این خمیر گلی توسط دستان هندمند استاد کار است.

شکل دهی این کاسه ها مهارت ویژه ای می خواهد. بعد از این مرحله سفال ها را درون کوره گذاشته و آن را حرارت می دهند.  و حالا مرحله رنگ زدن و طراحی و کشیدن نقش و نگار است.  درون این کاسه ها را شیار های مختلفی درست می کنند تا کشک در آن به راحتی ساییده شود.

در زمان های قدیم کشک ساییدن توسط کسی انجام می شد که زور بازو داشته باشد تا کشک در آن به راحتی ساییده شود. طعم غذاهایی که در این ظروف درست می کردند بسیار مطبوع بود. امروزه استفاده از این ظروف هنوز رواج دارد. 

عرضه مستقیم کشک ساب سفالی

عرضه مستقیم کشک ساب سفالی عرضه مستقیم کشک ساب سفالی در بازار توسط تولید کنندگان این محصول در اکثر مناطق کشور انجام می شود. عرضه کشک ساب توسط تولید کنندگان عمده این محصولات در بازار هم به صورت حضوری و هم اینترنتی انجام می شود.

برای اطلاع از قیمت کشک ساب می توانید به سایت های عرضه این محصولات مراجعه کنید. استفاده از این ظروف در زمان های گذشته بیشتر رواج داشته و امروزه در بعضی خانه ها هنوز هم از این ظروف استفاده می کنند‌.

این ظرف انواع و اقسام گوناگونی دارد. و در رنگ و طرح نیز متفاوت هستند و اکثرا به رنگ های سبز و آبی ساخته و تولید می‌شود. 

اعصم عبداللهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آرتاووس شما را به خرید بهترین محصولات صنایع دستی شفال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید